16. 5. 2010
V soboto 22. 5. 2010 ste vsi čebelarji in ljubitelji čebel ter narave vabljeni na družabno prireditev imenovano Čebelarski praznik Velenje.
Dogodek bo potekal v Velenju v Rdeči dvorani s pričetkom ob 10.00.
Na čebelarskem prazniku bodo prisotni tudi praporji večine društev. Izmenjali si bomo vtise in izkušnje iz čebelarstva ter pokazali ostali javnosti, da ima čebelarstvo svojo tradicijo v slovenskem prostoru.
nedelja, 16. maj 2010
četrtek, 24. december 2009
Voščilo
24. 12. 2009

Čebelarska družina Gornji Grad vam želi vesele praznike in medeno leto 2010, polno zdravja in veselja.
Ob tej priliki pa se zahvaljujemo vsem, ki nas tako ali drugače podpirate pri našem delovanju na področju čebelarstva!
Decemberski nasvet......"Bodite drugačni in svojim najbližnjim, prijateljem ali poslovnim partnerjem podarite medene dobrote" :)
Srečno 2010!

Čebelarska družina Gornji Grad vam želi vesele praznike in medeno leto 2010, polno zdravja in veselja.
Ob tej priliki pa se zahvaljujemo vsem, ki nas tako ali drugače podpirate pri našem delovanju na področju čebelarstva!
Decemberski nasvet......"Bodite drugačni in svojim najbližnjim, prijateljem ali poslovnim partnerjem podarite medene dobrote" :)
Srečno 2010!
nedelja, 20. december 2009
Peta čebelarska maša
10. 12. 2009
V nedeljo 6. decembra je v Novi Štifti potekala "Čebelarska maša" v spomin zaščitnika sv. Amborža.

Poleg naših čebelarjev (Čebelarske družine Gornji Grad) so mašo obiskali čebelarji iz sosednjih krajev in Gorenjskega konca ter trije predstavniki Čebelarske zveze Slovenije (Boštjan Noč, Anton Tomec in Franc Šmerc).

Po končani maši je vodstvo ČDGG obdarilo otroke s sladkimi dobrotami, za tem je sledilo družabno srečanje, kjer smo se pogreli in prigriznili domače dobrote.

Za odlično izpeljan dogodek se zahvaljujemo tako župniku, pevskemu zboru, kot vsem udeležencem.


Foto: Marija Lebar in Aleš Poznič
V nedeljo 6. decembra je v Novi Štifti potekala "Čebelarska maša" v spomin zaščitnika sv. Amborža.

Poleg naših čebelarjev (Čebelarske družine Gornji Grad) so mašo obiskali čebelarji iz sosednjih krajev in Gorenjskega konca ter trije predstavniki Čebelarske zveze Slovenije (Boštjan Noč, Anton Tomec in Franc Šmerc).

Po končani maši je vodstvo ČDGG obdarilo otroke s sladkimi dobrotami, za tem je sledilo družabno srečanje, kjer smo se pogreli in prigriznili domače dobrote.
Za odlično izpeljan dogodek se zahvaljujemo tako župniku, pevskemu zboru, kot vsem udeležencem.

Foto: Marija Lebar in Aleš Poznič
nedelja, 15. november 2009
Vabilo - čebelarska maša
15. 11. 2009

Čebelarska družina Gornji Grad vabi vse čebelarje, da se 6. decembra 2009 udeležijo zahvalne maše v počastitev našega zaveznika sv. Ambroža ob 10.00 v romarski cerkvi Marije Zvezde v Novi štifti (zemljevid).
Vabljeni vsi čebelarji in ljubitelji čebelarstva.
Zaželjeno je, da se čebelarska društva maše udeležijo s svojimi prapori.
UO ČD Gornji Grad
Foto utrinki iz lanskega leta:
- maša 2008

Čebelarska družina Gornji Grad vabi vse čebelarje, da se 6. decembra 2009 udeležijo zahvalne maše v počastitev našega zaveznika sv. Ambroža ob 10.00 v romarski cerkvi Marije Zvezde v Novi štifti (zemljevid).
Vabljeni vsi čebelarji in ljubitelji čebelarstva.
Zaželjeno je, da se čebelarska društva maše udeležijo s svojimi prapori.
UO ČD Gornji Grad
Foto utrinki iz lanskega leta:
- maša 2008
sobota, 14. november 2009
Mali oglas - satnice
14.11.2009
Prodaja se 75 kom. 2/3 LR satnic (bele barve)!
Cena: zelo ugodno
Kontaktna oseba: Aleš Poznič (041/892-990)
Kraj prevzema: Bočna
Prodaja se 75 kom. 2/3 LR satnic (bele barve)!
Cena: zelo ugodno
Kontaktna oseba: Aleš Poznič (041/892-990)
Kraj prevzema: Bočna
četrtek, 12. november 2009
Gradnja čebelarskega centra SAŠA
12.11.2009
V lanskem letu je Čebelarske zveze SAŠA začela z izvedbo izgradnje ČEBELARSKEGA CENTRA SA-ŠA na območju občine Luče. Objekt bo v prihodnosti služil za namene vzreje čebeljih matic ter za potrebe vzgoje in usposabljanja čebelarjev.
Gradnja zaradi finančnih težav poteka počasneje a važno, da se zadeva izvaja. Do sedaj so uspeli postaviti konstrukcijo in streho objekta (glej spodnjo sliko). Objekt naj bi bil končan nekje v naslednjem letu, najkasneje leta 2011 in bo deloma financiran s pomočjo sklada za enakomeren razvoj podeželja. Za stroške nastale do sedaj pa Čebelarska zveza SA-ŠA poziva vse člane čebelarje, da si jih razdelimo in tako posamezno prispevamo vsaj po 10 EUR ali 2 kg medu.
Ker bo objekt v prihodnosti koristil predvsem našim potrebam čebelarjev je omenjen prispevek več kot dobra naložba v prihodnost naših čebel delavk.

Čebelarji ČDGG se že veselimo zaključka gradnje projekta in začetka novih aktivnosti pod vodstvom Čebelarske zveze SA-ŠA!
Vir: uradno poročilo ČZ SA-ŠA
V lanskem letu je Čebelarske zveze SAŠA začela z izvedbo izgradnje ČEBELARSKEGA CENTRA SA-ŠA na območju občine Luče. Objekt bo v prihodnosti služil za namene vzreje čebeljih matic ter za potrebe vzgoje in usposabljanja čebelarjev.
Gradnja zaradi finančnih težav poteka počasneje a važno, da se zadeva izvaja. Do sedaj so uspeli postaviti konstrukcijo in streho objekta (glej spodnjo sliko). Objekt naj bi bil končan nekje v naslednjem letu, najkasneje leta 2011 in bo deloma financiran s pomočjo sklada za enakomeren razvoj podeželja. Za stroške nastale do sedaj pa Čebelarska zveza SA-ŠA poziva vse člane čebelarje, da si jih razdelimo in tako posamezno prispevamo vsaj po 10 EUR ali 2 kg medu.
Ker bo objekt v prihodnosti koristil predvsem našim potrebam čebelarjev je omenjen prispevek več kot dobra naložba v prihodnost naših čebel delavk.

Čebelarji ČDGG se že veselimo zaključka gradnje projekta in začetka novih aktivnosti pod vodstvom Čebelarske zveze SA-ŠA!
Vir: uradno poročilo ČZ SA-ŠA
četrtek, 6. avgust 2009
Zdravljenje in krmljenje čebel
6.8.2009
Konec meseca julija se je na območju Zadrečke doline končala čebelja paša. Pričetek krmljenja je sedaj nujen saj čebele nimajo dovolj hrane v naravi za normalen razvoj in pripravo za zimsko obdobje.
Po koncu paše pa tudi začnemo z zdravljenjem čebel. Vsak čebelar v skladu s svojo prakso zatira varojo in se drži pravil, ki jih določena zdravila/sredstva zahtevajo. Večina čebelarjev je letos od Veterinarske zveze Slovenije dobila priporočilo, da naj zatirajo varojo s Apivarjem.
Apivar vsebuje sredstvo amitraz na širokih lističih, ki jih vstavimo v ulico, kjer je največje gnezdo čebel.
Na žalost je sama izvedba zelo zahtevna in "nerodna" saj zgornji del lističa sega nad satnico, kjer ponavadi zaradi zadelanosti med satnico in stropom ni veliko prostora. Zaradi tega je vstavljanje takšnih lističev zelo nerodno in oteženo. Upajmo, da bo učinek boljši, kot je njegova uporaba.
Ob vsem tem ne pozabit slediti odpad varoj, ki jo glavni pokazatelj napadenosti čebelje družine.
Torej zdaj nas čaka priprava čebel za naslednjo sezono, potem pa imamo še samo sladke skrbi (prodaja medu)!
Konec meseca julija se je na območju Zadrečke doline končala čebelja paša. Pričetek krmljenja je sedaj nujen saj čebele nimajo dovolj hrane v naravi za normalen razvoj in pripravo za zimsko obdobje.
Po koncu paše pa tudi začnemo z zdravljenjem čebel. Vsak čebelar v skladu s svojo prakso zatira varojo in se drži pravil, ki jih določena zdravila/sredstva zahtevajo. Večina čebelarjev je letos od Veterinarske zveze Slovenije dobila priporočilo, da naj zatirajo varojo s Apivarjem.
Apivar vsebuje sredstvo amitraz na širokih lističih, ki jih vstavimo v ulico, kjer je največje gnezdo čebel.
Na žalost je sama izvedba zelo zahtevna in "nerodna" saj zgornji del lističa sega nad satnico, kjer ponavadi zaradi zadelanosti med satnico in stropom ni veliko prostora. Zaradi tega je vstavljanje takšnih lističev zelo nerodno in oteženo. Upajmo, da bo učinek boljši, kot je njegova uporaba.Ob vsem tem ne pozabit slediti odpad varoj, ki jo glavni pokazatelj napadenosti čebelje družine.
Torej zdaj nas čaka priprava čebel za naslednjo sezono, potem pa imamo še samo sladke skrbi (prodaja medu)!
Naročite se na:
Objave (Atom)